نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir

نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد با حضور استاندار آذربایجان غربی;

نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

 نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان صبح امروز با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی و سایر اعضای آن با هدف برنامه ریزی و ارائه راهکار های مناسب برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در سطح استان در سالن حوزه استاندار برگزار شد.

سعادت در این جلسه با تاکید بر ساماندهی خوابگاه های دانشجویی برای کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از ورود مواد مخدر به این اماکن گفت: خوابگاه‌های دانشجویی و اماکن مجردی بیشترین نقاط در معرض خطر مواد مخدر هستند لذا در حوزه دانشگاه‌ها نیاز به کنترل خوابگاه‌های دانشجویی و همچنین نظارت بر عملکرد خانه‌های دانشجویی که زیرمجموعه وزارت بهداشت یا علوم فعالیت می‌کنند بسیار احساس می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین تاکید کرد: ساماندهی و تخریب اماکن متروکه حاشیه شهرهای استان در کاهش جرائم مواد مخدر و مبارزه با آن بسیار تاثیرگذار و ضروری است.

وی افزود: با هماهنگی فرمانداران تکلیف این اماکن مشخص شود چرا که این اماکن مرکز شکل گیری فساد ، ایجاد ناامنی و افزایش جرائم مواد مخدر و تجمع معتادان شده است.

 سعادت خاطرنشان کرد: این کار موجب کاهش سرقت و افزایش سطح رضایتمندی شهروندان و افزایش امنیت اجتماعی می شود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه خواستار تهیه بروشور هایی با هدف ارتقای آگاهی از حمل نا آگاهانه مواد مخدر برای رانندگان و مسافرین که قصد خروج از کشور را دارند، شد.

سردار اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد نه ماهه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان پرداخت و گفت: در نه ماه امسال مقدار 10 هزار و 164 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است.

وی افزود: این میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: در این رابطه 74 شبکه قاچاق مواد مخدر شناسایی و متلاشی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد سه هزار و 398 نفر قاچاقچی نیز دستگیر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش دستگیری اتفاق افتاده است.

عطاپور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی همچنین در این جلسه به ارائه گزارشی از ساماندهی خوابگاههای دانشجویی و تشکیل سازمان های مردم نهاد تخصصی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در استان ارائه نمود.

وی افزود: تعداد 81 خوابگاه در سطح استان فعالیت می کردند که از این تعداد 66 مورد دارای مجوز و 24 مورد غیر مجاز بودند که با هماهنگی با فرمانداری ها و دانشگاه های استان نسبت به تعطیلی خوابگاه های غیر مجاز اقدام شده است.

عطاپور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نیازمند توسعه سازمان های مردم نهاد تخصصی در این زمینه می باشند.

گفتنی است در این جلسه، استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی از خدمات و زحمات چند تن از مدیران و مسئولان فرهنگی و اجتماعی استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در استان تقدیر نمود.الثلاثاء, جانفييه 19, 2016  02:58 ب.ظ