نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir

آغاز همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با سخنرانی وزیر کشور

آغاز همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با سخنرانی وزیر کشور

  رحمانی فضلی: بسترهای لازم برای رقابت سالم، آزاد و قانونی در انتخابات پیش رو فراهم است/ استانداران برای تحقق اقتصاد مقاومتی از ظرفیتهای موجود در مناطق خود استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور عصر دیروز در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: بسترهای لازم برای رقابت سالم، آزاد و قانونی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری فراهم شده است و با حضور با شکوه مردم در انتخابات، اقتدار نظام و در عین حال روند مردمسالاری دینی، تقویت می شود.

وزیر کشور با اشاره به شرایط خاص منطقه، بویژه تحرکات دشمنان اسلام و دخالت کشورهای مرتجع منطقه در مسائل داخلی برخی کشورها گفت: توفیقاتی که با هدایت مقام معظم رهبری، تدبیر رئیس جمهور، تلاش بی وقفه گروه مذاکره کننده و مقاومت مردم در مذاکرات هسته ای بدست آمد، جامعه را در شرایط خوبی از نظر امیدواری به آینده و نشاط و انگیزه لازم برای حضور در انتخابات پیش رو قرار داده است.

رحمانی فضلی با ترویج روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیاتهای اجرائی گفت: با تائید 83 درصد از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی با حدود ده هزار نفر و فقدان سابقه سوء این افراد در مراجع چهارگانه امیدواریم در مراحل بعدی نامزدهای رد صلاحیت شده بتوانند حقوق خود را پیگیری کنند و تلاش می کنیم با تکیه بر قانون حق هیچ یک از نامزدها ضایع نشود و این افراد احساس کنند حقوقشان در چارچوب قانون احقاق می شود.

وزیر کشور افزود: رایزنی های لازم با شورای نگهبان صورت گرفته است تا انشاءالله به یک فضای کاملا اقناعی و مناسب برسیم اما در هر صورت همه ملزم به پیگیری حقوق خود از طریق قانون هستند.

رحمانی فضلی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی از استانداران و فرمانداران خواست با بسیج امکانات و بهره برداری از ظرفیتها و منابع غنی موجود در استانها در تحقق اقتصاد مقاومتی در استانها بیش از پیش تلاش کنند.الخميس, جانفييه 21, 2016  07:47 ق.ظ