چهارشنبه 02 آبان 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1238 

معاون استاندار در جلسه شورای هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی استان:
با سوادآموزی به کشاورزان، شاهد تحولی چشمگیر در عرصه کشاورزی و تولید خواهیم بود

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: با سوادآموزی به کشاورزان، شاهد تحولی چشمگیر در عرصه کشاورزی و تولید خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، نادر صفرزاده در جلسه شورای هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی استان، بر ضرورت ورود و کمک جهاد کشاورزی به اجرای طرح سوادآموزی در استان بویژه در روستاها تاکید کرد.

وی در ادامه این جلسه که در محل ساختمان شماره یک اداره کل جهاد کشاورزی استان برگزار شد، افزود: با تلاش و مجاهدت مدیران جهادگر سازمان جهاد کشاورزی استان، می توانیم به کشاورزان و روستاییانی که از نعمت سواد بی بهره  اند، آموزش دهیم که نتیجه این آموزش و سوادآموزی، بدون تردید در ارتقای بهره وری و همچنین ارتقای ظرفیت های تولید در بخش کشاورزی، موثر خواهد بود.

معاون استاندار با بیان اینکه در اجرای طرح سوادآموزی و ریشه کن نمودن بی سوادی در استان، همه دستگاهها و مدیران باید مشارکت کنند نیز اظهار کرد: نباید انتظار داشته باشیم که آموزش و پرورش به تنهایی طرح سوادآموزی را در استان اجرا کند، بلکه دیگر دستگاهها بویژه جهاد کشاورزی، می تواند نقش شایانی را در اجرای این طرح ایفا کند.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی می تواند با برنامه ریزی و تشکیل یک تیم کارشناسی و همچنین بهره گیری از توان و ظرفیت دهیاری ها، کشاورزان فاقد سواد استان را آموزش دهد که بدون تردید با اجرای این امر، شاهد تحولی چشمگیر در عرصه کشاورزی و تولید خواهیم بود.

صفرزاده اضافه کرد: این اقدام جهاد کشاورزی استان در راستای کمک به طرح سوادآموزی به کشاورزان و روستاییان، می تواند بعنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

ایجاد صنایع کوچک و راه اندازی کارگاههای تولیدی در روستاهای استان از دیگر مواردی بود که معاون استاندار آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: با ایجاد این کارگاهها در روستاها، زمینه اشتغال برای جوانان روستایی فراهم می شود و از سویی دیگر نیز جلوی مهاجرت های روستاییان به شهرها گرفته می شود.

کریم زاده مدیرکل جهاد کشاورزی استان هم در این جلسه با اشاره به تفاهم‌نامه ارتقای سطح سواد بهره‌برداران کشاورزی گفت: این تفاهم نامه میان جهاد کشاورزی و  آموزش و پرورش استان منعقد شده و بر این اساس قرار است با همکاری آموزش و پرورش، برنامه سواد آموزی در روستاها اجرایی شود.

/01:24 ب.ظ

 


کد خبر:  56615
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: