جمعه 03 فروردين 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 979 


تحولی بزرگ در تجهیزات تصویر برداری و پزشکی استان آذربایجان غربی

 با اجرای طرح تحول نظام سلامت تحولی بزرگ در تهیه و تامین تجهیزات تصویر برداری و پزشکی در استان آذربایجان غربی انجام شده است .

دکتر ابراهیم حسنی معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای استان با بیان اینکه قبل از اجرای تحول نظام سلامت وضعیت مطلوبی در دستگاههای تصویر برداری و بویژه در شهرستان ها نداشتیم گفت : با اجرای این طرح و هزینه ای بالغ بر بیش از 500 میلیارد ریال تحولی ارزشمند و بزرگ در این حوزه بوقوع پیوست و بزودی سه دستگاه  MRI یک و نیم تسلا در نقده ، بوکان و خوی راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه مجهز به یک دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس گردید و در شهرستانهای بوکان و خوی نیز سی تی اسکن 16 اسلایس در حال نصب می باشد و برای تهیه و نصب سی تی اسکن در شهرستانهای نقده و پیرانشهر و نیز مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری ارومیه اقدام شده است.

وی افزود : با مشارکت خیرین و بخش خصوصی توانسته ایم مجوز یک دستگاه سی تی آنژیو 128 اسلایس را برای  مرکز آموزشی درمانی سید الشهدا(ع) ارومیه  اخذ کنیم و ساختمان آن در حال آماده شدن است و بزودی شاهد نصب آن خواهیم بود همچنین یک دستگاه MRI یک و نیم تسلا و یک دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس نیز در آن مرکز نصب خواهد شد . 

معاون درمان دانشگاه در ادامه اضافه کرد : در بیست ماه اخیر با تجهیز و نوسازی 1600 تخت بستری 50 درصد از تخت های بستری بیمارستانهای تابعه دانشگاه نوسازی شده اند.

وی تصریح کرد : علاوه بر اینها در سایر تجهیزات از قبیل اکوکاردیو گرافی، سونوگرافی، دستگاه فیکو، میکروسکوپهای جراحی، ماشین بیهوشی، رادیولوژی پرتابل و دیجیتال، ویدئو آندوسکوپ ، کولونوسکوپ  لاپاراسکوپ دستگاههای الکتروشوک، مانیتورینگ علایم حیاتی ونتیلاتور و ... نیز بیش از 144 میلیارد ریال خریداری و در اختیار بیمارستانهای تابعه در شهرستانها قرار گرفته است.

دکتر حسنی در پاسخ به سوالی در خصوص نوسازی ناوگان آمبولانس و اورژانس دانشگاه گفت : وضعیت آمبولانسهای بیمارستانی و پیش بیمارستانی در سطح استان خوب نبود و در برخی موارد حتی قدمت آنها به بیش از 30 سال نیز می رسید اما خوشبختانه در سال گذشته 27 آمبولانس خریداری و به ناوگان آمبولانسی استان افزوده و یا جایگزین شده و همچنین قرارداد خرید 50 آمبولانس پیشرفته اسپرینتر منعقد گردیده است که تاثیر قابل توجهی در این عرصه خواهد داشت و ضمن اینکه برای مناطق صعب العبور استان در حال رایزنی با وزارت متبوعه برای تهیه آمبولانس های کمک دار هستیم.

 

/10:01 ق.ظ

 


کد خبر:  56637
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: