چهارشنبه 02 آبان 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1512 

معاون اول رئیس جمهور در همایش سراسری استانداران و فرمانداران:
انتخابات عرصه ارتقاء منزلت کشور در جهان است/ طرحهای نیمه تمام در استانها به مردم واگذار شود

 معاون اول رئیس جمهوری گفت: حاصل مذاکرات دیپلماتهای کشورمان با قدرتهای جهانی پیروزی منطق بر زور و گفتگو بر تهدید بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر دیروز در همایش سراسری استانداران، معاونان سیاسی استانداریها، فرمانداران و مدیران کل سیاسی استانها در وزارت کشور گفت: پیروزی در میدان مذاکره و دیپلماسی سخت تر از پیروزی در میدان جنگ است و به صبر و تدبیر نیاز دارد و یکی از دلایل موفقیت ایران در مذاکرات 1+5 کمک همه ارکان نظام برای پیشبرد مذاکرات بود و اگر حمایت ها و راهنمایی های مقام معظم رهبری، مدیریت شجاعانه و صبورانه رئیس جمهور و دانش و تدین و درایت وزیر امور خارجه کشورمان نبود این موفقیت بزرگ حاصل نمی شد.

جهانگیری در ادامه به موضوع مهم انتخابات هفتم اسفند پرداخت و گفت: پس از فرجام خوب برجام یک فرصت ملی دیگر برای افزایش سطح اعتماد مردم به نظام و ارتقاء سرمایه اجتماعی کشور است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وجود برخی آسیب های اجتماعی در کشور گفت: بخشی از این آسیب ها با افزایش امید مردم به آینده از طریق برگزاری انتخابات از بین می رود و راهکاری برای ابراز نظر مردم درباره آینده خود از طریق صندوق آراست.

جهانگیری با تاکید بر اینکه انتخابات فرصت مهمی برای گفتگو و مشارکت ملی است ضرورت رعایت قانون در اجرای تمام مراحل انتخابات را یادآور شد و افزود: مقام معظم رهبری درباره انتخابات خط کلی را مشخص کردند و آن حق الناسی خواندن تمام مراحل انتخابات است و باید به عنوان یک تکلیف شرعی و با اقتدار کامل از حق الناس دفاع کنیم و زمینه مشارکت حداکثری مردم را بخاطر عزت کشور فراهم کنیم .

معاون اول رئیس جمهور گفت: آنچه که ملت ایران در انتخابات پیش رو انتخاب کند، دولت به آن احترام می گذارد. جهانگیری افزود: با هماهنگی دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و شورای نگهبان قطعا انتخابات خوب با رضایت همگان برگزار خواهد شد و لازم است فرمانداران با قدرت به قانون پایبند باشند و حدود قانونی انتخابات را به طور جدی رعایت کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شرایط اقتصادی موجود کشور بویژه کاهش شدید قیمت نفت و انتظارات مردم از فضای پسابرجام گفت: نباید همه امور را به درآمد وصل کنیم و مدیریت باید توانمندی خود را در استانها نشان دهد و مهمترین راهکار برای بهبود شرایط اشتغال و گسترش سرمایه گذاری اجرای اقتصاد مقاومتی است و باید دو اصل درون زائی و استفاده از ظرفیتهای موجود به عنوان عملکرد استانداران و فرمانداران ملاک ارزیابی قرار گیرد.

جهانگیری با بیان اینکه هر مدیری بتواند ظرفیتهای موجود را بکار گیرد موفق تر است افزود: طرحهای نیمه تمام باید به مردم واگذار شود و آنچه که مردم می توانند انجام دهند دولت نباید وارد آن کار شود.

/09:17 ق.ظ

 


کد خبر:  56658
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: