چهارشنبه 30 آبان 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1607 


تاکید سرپرست معاونت امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی بر نقش آموزش درکاهش حوادث رانندگی

 سرپرست معاونت امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی درجلسه کمیسیون امینی راههای استان بر نقش آموزش درکاهش حوادث رانندگی تاکید کرد.

علی اسلامنور در دهمین جلسه کمیسیون ایمنی راههای استان که به منظوربررسی عملکرد دستگاههای عضواین کمیسیون تشکیل شد گفت:حوادث رانندگی وجان باختن هزاران نفربراثراین حوادث سالیانه خسارت های هنگفتی را درابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی به جامعه وارد می سازد که باید با این معضل بزرگ بصورت ریشه ای برخورد کرد.

وی افزود:آموزش فرهنگ صحیح ترافیک درسنین پایه ای کودکان بویژه درمدارس وخانواده دراصلاح فرهنگ و رفتارترافیکی جامعه تاثیر مستقیم و موثری دارد که باید جزوه ها و برنامه های آموزشی مناسب و کارآمدی تدوین شود و به رانندگان و کاربران اصلی جاده و اقشارجامعه ارائه شود.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد:تعلیم و آموزش قوانین رانندگی تنها به رانندگان مربوط نمی باشد و باید عابرین پیاده نیز با این قوانین آشنا شوند.

علی اسلامنور همچنین اظهار داشت:کنترل و نظارت بر تردد خودروها در جاده ها و معابر شهری در نظم دهی ترافیکی و کاهش حوادث تاثیر مستقیم دارد و تا کنون پلیس با حضور موثر خود در جاده ها توانسته به نحو شایسته ای نقش آفرین باشد و باید با تجهیز و استفاده از امکانات پیشرفته الکترونیکی پلیس را در انجام ماموریت هایش یاری رساند.

وی بر نصب و راه اندازی دوربین های ثابت کنترل ترافیک در جاد ه های استان نیز تاکید کرد و گفت:محورهای ارتباطی استان از محورهای پرترددی است که برای کاهش حوادث و افزایش توان عملیاتی پلیس در نظارت برجاده ها باید نصب سامانه های کنترلی در اولویت قرارگیرد.

داریوش نصر مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به برنامه شناسایی نقاط حادثه خیرجاده های استان گفت:در این طرح که با همکاری گروه های فنی شهرستان ها در حال انجام است بیش از 70 نقطه پرحادثه شناسایی شده که تا پیش ازپایان امسال افزون بر 50 نقطه و محل ساماندهی و اصلاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاهش حوادث رانندگی و افزایش ایمنی سفر در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد افزود:ایمن سازی و رفع نقاط پرحادثه در اولویت کاری این سازمان است و برای آن از تمامی منابع اعتباریی که امکان پذیر است هزینه های مورد نیاز را تامین خواهیم کرد تا پیش از پایان سال این نقاط اصلاح شوند.

سرهنگ کمال حسین زاده جانشین فرماندهی پلیس راه آذربایجان غربی نیز در ادامه درخصوص آمار حوادث رانندگی استان گفت: در 9 ماه گذشته از سال جاری 342 نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده های استان جان باخته اند که این میزان درمقایسه با مدت مشابه پارسال 8 درصد کاهش یافته است.

در ادامه این جلسه گزارشی از آخرین اقدامات اداره کل راه وشهرسازی استان دراصلاح هندسی و رفع مناطق پرحادثه استان ارائه شد.

/11:00 ق.ظ

 


کد خبر:  56662
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: