پنجشنبه 29 شهريور 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1524 


استاندار آذربایجان غربی: توسعه ورزش همگانی نیازمند عزم همگانی است

 استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه و تعمیم ورزش همگانی نیازمند عزم همگانی مردم و مسئولان در نهادینه سازی فرهنگ ورزش و ایجاد شادابی و نشاط در سطح جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از ایرنا، سعادت عصر روز شنبه در جلسه شورای ورزش همگانی آذربایجان غربی افزود: توسعه فرهنگ عمومی ورزش در جامعه و پرهیز از تبعیض جنسیتی همواره مورد توجه بوده به طوری که پیش از این نیز ساخت سالن های دو هزار نفری در 17 شهرستان استان و واگذاری یک سالن اختصاصی برای بانوان انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: اجرای برنامه ورزش صبحگاهی رایگان بستری مناسب برای علاقه مندان به انجام فعالیت های ورزشی استان ایجاد کرده تا با حضور در اماکن و فضاهای ورزشی سلامت جسمی و روحی خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: ایجاد بوستان و پارک اختصاصی بانوان با امکانات و زیر ساخت های مناسب برای انجام انواع رشته های ورزشی باید در دستور کار شهرداری ها و شوراهای شهر قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ایجاد ایستگاه های سلامت و استقرار امکانات ورزشی رایگان در پارک ها، محلات، مجتمع های آپارتمانی و فضاهای عمومی از دیگر برنامه هایی است که باید در برنامه کاری شورای ورزش همگانی گنجانده شود.

وی از برگزاری جشنواره ورزشی فرهنگی عشایر استان در نوروز سال 95 خبر داد و افزود: این جشنواره با هماهنگی ادارات کل امور عشایر و ورزش و جوانان استان برگزار می شود.

سعادت گفت: به زودی مکان یابی و شناسایی زمین های مناسب برای واگذاری به قهرمانان ورزشی که تقاضای اخذ زمین و تسهیلات بانکی برای ساخت سالن ورزشی را دارند، آغاز می شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال مناسب، از تجربیات قهرمانانی که دوران ورزشی خود را به پایان رسانده و قصد ارائه خدمات ورزشی به جوانان استان را دارند، بهره ببریم.

وی در خصوص ایجاد همکاری و هماهنگی هیات های ورزشی با ادارات و ارگان های دولتی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی درون سازمانی توسط ادارات دولتی امری طبیعی و جا افتاده است ولی اگر هیات های ورزشی قصد ورود در امر نظارت این مسابقات را دارند، باید در ایجاد این تعامل بیشتر تلاش کنند.

استاندار آذربایجان غربی نظارت بر امور باشگاه داری و بازرسی از نحوه خدمات دهی باشگاه های خصوصی به ورزشکاران را از کارهای ضروری و وظایف اولویت دار اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: توجه به بیمه ورزشکاران، استفاده از مربیان مجرب، رعایت موارد ایمنی و بهداشتی و جلوگیری از توزیع مواد نیروزا و مکمل های غذایی غیر استاندارد باید در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار گیرد.

عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: توسعه ورزش همگانی علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در جامعه، زمینه ای مناسب برای رشد و گسترش ورزش قهرمانی است.

وی افزود: اجرای ورزش صبحگاهی رایگان در 60 سالن ورزشی، مشارکت بیش از 10 هزار مرد و زن علاقه مند به انجام فعالیت های ورزشی را در سراسر استان در پی داشته است.

چمن گلی اجرای ماده 88 و واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی را معضلی بزرگ برای ورزش کشور دانست و گفت: استان آذربایجان غربی در برخورداری از سرانه فضاهای ورزشی رتبه 26 کشور را دارد که این امر جای بسی تاسف است.

وی گفت: ایجاد پایگاه های سلامتی در پارک ها و دوری از موازی کاری و یکسان سازی در تجلیل از ورزشکاران در استان ها و شهرهای محل سکونت خود از پیشنهاداتی که امید می رود مورد توجه مسئولان ورزش کشور قرار گیرد.

جلسه شورای ورزش همگانی به ریاست استاندار استان و با حضور مدیران کل دستگاه ها و ادارات دولتی در جهت رشد و توسعه ورزش همگانی برگزار شد.

/08:59 ق.ظ

 


کد خبر:  56708
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: