چهارشنبه 02 آبان 1397
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1627 

استاندار آذربایجان غربی در دیدار با سرکنسول ایران در طرابوزان مطرح کرد:
توسعه صادرات غیرنفتی و جذب سرمایه گذاری خارجی از مهمترین اولویت های استان است

  

استاندار آذربایجان غربی، بسترسازی برای توسعه صادرات غیرنفتی و جذب سرمایه گذاری خارجی را از مهمترین اولویت های استان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، مهندس سعادت در دیدار با رضا باغبان کندری سرکنسول ایران در طرابوزان ترکیه که در محل استانداری ترتیب یافت، بسترسازی برای توسعه صادرات غیرنفتی و جذب سرمایه گذاری خارجی را از مهمترین اولویت های استان عنوان و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد موانع سرمایه گذاری خارجی و همچنین موانعی که بر سر راه صادرات محصولات تولیدی استان وجود دارد احصاء و با همکاری دستگاههای ذیربط و مساعدت وزارت امور خارجه نسبت به رفع این موانع اقدام کنیم.

سعادت همچنین خواستار شناسایی و بررسی زمینه های همکاری و توسعه مناسبات در بخش های مختلف میان آذربایجان غربی و طرابوزان ترکیه شد و گفت: استان آذربایجان غربی آمادگی دارد همکاری های خود را در حوزه های مختلف بویژه حوزه های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و برگزاری نمایشگاههای مشترک با طرابوزان ترکیه گسترش دهد.

وی همچنین از ایجاد و توسعه همکاری های مشترک آذربایجان غربی و طرابوزان در زمینه ایجاد کارگاهها و مراکز تولید لباس در آذربایجان غربی استقبال کرد.

رضا باغبان کندری نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مختلف کنسولگری ایران در طرابوزان گفت: استان آذربایجان غربی و طرابوزان، ظرفیتها و پتانسیل های خوبی برای توسعه مناسبات در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی دارند و در همین راستا اهتمام داریم که تجار و فعالان اقتصادی دو طرف را با ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری دو منطقه آشنا سازیم.

وی از منطقه آزاد ماکو بعنوان یکی از ظرفیتهای مناسب برای گسترش همکاریهای بین دو کشور یاد کرد و گفت: مشوق های سرمایه گذاری که در این منطقه وجود دارد می تواند حضور و فعالیت سرمایه گذاران ترک را در آذربایجان غربی بیش از پیش تقویت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران بخش های تجاری، بازرگانی و کشاورزی استان نیز در این دیدار حضور داشتند.

/01:56 ب.ظ

 


کد خبر:  56724
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: